| anonim_4396 a întrebat:

In strainatate (in afara de Anglia si Irlanda), in ce tari sunt facultati de medicina cu predare in limba engleza?

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Dacă vorbim de Europa, în toate ţările cât de cât dezvoltate. Până şi în România există. E lingua franca. Normal că există.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
in toata Europa sunt facultati in limba engleza, daca vrei sa dai la medicina poti urma facultatea de medicina si in Romania si sa alegi sa studiezi in limba engleza multa bafta.
O zi buna.

| Vladut_Fanaru_1999 a răspuns:

Germania