| mihaela0908 a întrebat:

Exista făcultăți in străinătate cu predare in limba română? Dacă da, îmi puteți da, va rog, niște exemple? Mulțumesc! Fundaaaaaa

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu exista facultati in strainatate cu predare in limba romana.
Limba romana nu a fost niciodata o limba universala precum engleza si nu va fi niciodata, fiind vorbita doar de un popor de 20 de milioane, intr-o regiune extrem de mica de pe supfarata globului.

Invata engleza, ca sa poti calatorii oriunde in lume si o poti vorbi oriunde in lume!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da exista in Republica Moldova, pentru ca acolo limba oficiala este tot Limba Romana.

| Raniaa a răspuns:

Nu.

| mihaela0908 explică:

Am inteles ca exista in Spania o facultate cu profil de predare in limba romana. Credeam ca mai este și in alte tari.