| anonim_4396 a întrebat:

Indemnizatiile lunare ale judecatorilor, procurorilor si magistratilor-asistenti vor ajunge, pana in 2022, la sume cuprinse intre 6.582 de lei si 26.250 de lei, in functie de grad si de vechimea in munca?

1 răspuns:
| Iuli122122 a răspuns:

Si totusi cu toate acestea, alocatia unui copil „normal" va fi de 300 lei, tinand cond ca o pereche de papuci e din start 150 lei, nu mai zic de haine, nu mai zic de pantaloni si nu mai zic ca mnah, copilul are si el nevoie de un telefon, internet, mancare la scoala. Asta ar fi un copil „normal" si poate si un pic „rasfatat".

Dar la noi cu 300 lei, iti permiti luna asta papucii si mancarea de scoala. Luna viitoare blugii si plata internetului, luna viitoare 2 țoale și economii pentru un telefon nou.
A, pai o sa ziceti exista parintii, da exista, au servici, unu sunt platiti cu 5.000 lei si iti permit, altii cu 50 lei pe zi, astfel nu isi permit sa isi ajute „elevii". De aici si „buligul" cum zice doamna Anisie, si de aici si faza prin scoli „ai papuci de la SH nu vb cu tine."

Imi place Romania „normala" a domnului Iohannis dupa 1 an de guvernare cu „guvernul lui" si in functia de Presedinte. Nu o putea sa faca el nimic, ca nu ii permite functia, da ce e drept, poate sa traga de manaca pe cei ce dau 6.582 lei unui judecator si 300 lei unui copil PE LUNĂ