| RainmakerX a întrebat:

Intreb aici caci stiu ca nu se uita lumea la alte categorii.

Daca ai muncit 1 an realizand diverse pagini web pentru organizatii non-profit sau daca ai fost freelancer upwork, poti considera ca ai 1 an de experienta in acel domeniu? Dar daca proiectele au fost fictive?

De asemenea, daca am fost instructor pe udemy timp de 1 an pe un anumit domeniu ( programare), pot spune ca am 1 an de experienta de munca?

Intreb caci nu stiu daca ma incadrez la 1+ sau la 0 experienta tinand cont ca nu am muncit vreodata intr-o firma

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu conteaza unde ai muncit, conteaza ca ai muncit. Chiar si daca le faceai pentru tine proiectele inseamna ca ai muncit.

Bineinteles, ca proiectele fictive nu se pun... e logic.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca ai experienta, indiferent daca ai facut free sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Experienta nu o spui tu asa, bai am 1 an de experienta. Portofoliul conteaza, pentru celalalt client. sa vada ce ai facut, cu ce te-ai ocupat, bla bla. Si pe baza aluia isi da seama ce fel de munca faci, de experienta ta, si daca e ceea ce cauta el.