| Ирина19 a întrebat:

La ce facultate as putea merge dupa liceu cunoscind limba engleza(in afara de limbi straine)deci vreau la o facultate in care se includ si limbile straine, ma gindeam la facultatea de turism insa simt ca nu e chiar ceea cemi doresc.
Multumesc

3 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

Hmmm, cand ai spus turism banuiesc ca te refereai la geografia turismului, nu?! Daca alegi turismul, o sa dai doar de geografieeee(un singur curs legat de turism)... tot ce e legat de ea, deci daca e sa nu iti placa geografia, ar fi bina sa simti ca nu e ceea ce iti doresti.

| FreeStyle_6834 a răspuns:

Pai turism e cel mai potrivit, acolo limbile straine se pun pe primul plan, eu am invatat deja franceza si engleza + vara am si lucrat deja chiar daca sunt in cursu 2, am fost ghidul turistilor timp de 2 luni in Grecia, ce sa zic, e o placere sa lucrezi in domeniul turismului si sumele pe care le incasezi sunt cu muult mai mare decit salariul unui profesor!happy

| leconomic a răspuns:

Eu zic info daca e ok matematica.la inceput va fi mai greu dupa e ok. poate te gandesti ce faci cu limbile straine.Ca programator poti castiga bani seriosi daca prinzi proiecte de afara.succes