| Ирина19 a întrebat:

Buna

Sunt confuza, nu stiu la ce facultate sa merg dupa liceu, anul asta termin liceul, cu matematica, fizica, info stau prost de tot, stiu engleza bine, mi-ar placea sa mai invat alte limbi straine, dar cu astea nu fac nimica, profesoara nu vreau sa fiu categoric, nici traducator pentru ca cunosc multe persoane care au ales asta si e greu de tot.Ma gindeam la fac de turism dar deja simt ca nu e pentru mine, deci nu sunt prea sigura ca chiar imi doresc asta.
Si chiar daca merg la fac de finante, invat matematica de la inceput?
Mi-e frica ca nu mai apuc sa decid concret pina termin anul de liceu.
ajutati-ma va rog cu ceva idei.

Mersi mult de tot!

1 răspuns:
| SmileDay a răspuns:

Daca iti plac limbile straine si nu iti place matematica poti alege Relatii Economice Internationale de la ASE care imbina engleza de exemplu cu economia si materiile de specialitate...si matematica nu se face decat un semestru.