| andrwtsa a întrebat:

La ce licee trebuie sa intru pentru a deveni prezentatoare tv?

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Uite ce faci la liceul media http://www.calificative.ro/scoli-bucuresti/colegiul-tehnic-media/detalii

faci orice liceu, poate de preferat unul cu profil filologie sau alt profil uman, sa stii sa vorbesti corect romaneste si poate inca o limba straina macar si dupa liceu faci o academie media, care este privata-cei de la Antena 1, 2 si 3 au o astfel de academie si fac si angajari, sunt cursuri speciale de cateva luni si daca esti foarte buna te angajeaza. poti sa faci si facultate daca vrei si cursurile de la ei, ai aici detalii http://www.intactmediaacademy.ro/

sugestia mea este sa te pregatesti serios in scoala pentru o alta cariera, orice iti place tie, cu liceu si facultate, si asta sa o faci mai mult ca un hobby, daca iei sau iti place si rezisti sa faci meseria sta bine, daca nu ai oricand ce face altceva. succes!

| An0oNim0uS a răspuns:

"prezentator tv?" chiar daca faci termini liceul la profilul productie media ai foarte mici sanse sa iesi. prezentator tv.laughing

| LillyCullen a răspuns:

La liceul Media^^Bafta:*Pwp.

| Crossnight a răspuns:

La liceul Media daca nu ma insel
big grin