| Schnitzel a întrebat:

La ce materii se da admiterea la facultatea de medicina(stomatologie)? Daca profilul de la liceu este uman, pot sa dau totusi la medicina? Aaa si ce capitole din materiile respective sunt necesare la admitere(de exemplu fizica - mecanica, chimie organica etc.)?

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

In primul rand depinde unde vrei sa dai pentru ca nu e la fel la toate facultatile. Tot ce poti face e sa te uiti pe site-ul celei unde vrei sa mergi si acolo ai toate informatiile necesare. Si poti da la ce vrei tu pentru ca profilul din liceu nu are nicio treaba. Tot ce conteaza e media de la admitere si enentual media de bac care de multe ori are o pondere foarte mica

3 răspunsuri:
| PanaceuUniversal a răspuns:

Biologie sau chimie la alegere.
Intra aici pentru a afla mai multe detalii :
http://www.facebook.com/PaginaStudenti.UMFIasi

| VIKZ a răspuns:

Biologie sau chimie. Este alegerea ta!

| Maya17mia a răspuns:

La cluj dai biologie+chimie. la bio intra toata materia de a 11-a, iar la chimie intra toata chimia organica si cateva capitole din cea anorganica(solubilitate, concentratii, acizi, baze etc) daca vrei sa afli mai multe citeste de pe blogul asta: http://inpascumedicina.wordpress.com/