| anonim_4396 a întrebat:

La ce mi-ar ajuta germana in cariera? Daca as sti doar engleza si germana, fara alte limbi, fara sa ma descurc in alte domenii, ce meserii as putea avea? Traducator? Profesoara? Alte meserii?

4 răspunsuri:
| TheLoveDoctor a răspuns:

Traducator este o meserie foarte buna si bine platita. Deci iti este de ajutor Germana

| cevazacelamineintorace a răspuns:

Ai putea deveni profesoara pentru ca profesoarele de limbi au mereu 2 optiuni:de exemplutonguerofesoara de engleza/franceza.
Sau traducator, sau ghid...
Sper ca ti-au fost de ajutor raspunsurile melebig grinbig grin

| liveincolors a răspuns:

Germana ajuta foarte mult, cred eu cam in toate domeniile. Pentru ca engleza deja e vorbita de majoritatea, germana e foarte cautata acum. Nu stiu daca poti avea alte meserii in afara de traducator si profesoara.
Dar poti sa ai o meserie de baza, si in timpul liber, poti face traduceri, meditatii.

| BackInTime a răspuns:

Pai in primul rand sa inveti multe limbi este foarte folositor si util si ai putea sa faci o afacere in germania si america haine, jucarii, ai sau ai putea sa fi profesoara in america te plateste mai bine Mult noroc :d!