| iamdavid12321 a întrebat:

La ce varsta se iese la pensie in domeniul cfr doresc sa devin mecanic de locomotiva

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai intai devino mecanic de locomotivă si vei afla pe parcurs varsta de pensionare.

| Simpatic a răspuns:

Ai intrebat un lucru de-a dreptul hilar
Vrei sa devii dar vrei sa stii cand se iese la pensie, cand nici nu te-ai apucat.
Daca vrei sa iesi repede la pensie incearca la militie sau magistrati, armata ca astia ies la pensie la 40 de ani :p

| Anonimul151 a răspuns (pentru Simpatic):

Poate are 15-16 ani. Sau chiar și mai puțin. Dar chiar că a pus o intrebare care nu prea își are vreun rost. Vrea să devină mecanic dar el se gândește la câți ani va ieși la pensie. Adică peste 40-50 ani de acum încolo, când poate atunci doamne ferește nici nu va mai exista... Se gândește foarte departe.

| Violleta2022 a răspuns:

La 62-63 de ani poti sa ieis la pensie.

| Anonimul151 a răspuns:

Vrei să devii mecanic și tu te gândești deja la câți ani se iese la pensie? Poate, doamne ferește nici nu ajungi pensia... Având în vedere că se întâmplă lucruri rele în aceste vremuri...

Nu știu să îți dau un răspuns la întrebarea ta, dar în orice caz se iese mult mai repede la pensie decât în multe alte domenii, la care se iese la vârsta de pensionare ( nu știu care este în acest moment ).