| DannyR0 a întrebat:

La Facultatea de Cibernetică, Statistică și Informatică Economică din cadrul ASE-ului se da examen de admitere sau se intra pe baza de dosar?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Admiterea la oricare din facultatile din componenta ASE se face pe baza de dosar + eseu motivational. Media de admitere se calculeaza ca medie ponderata intre media de bac cu 60% si media anilor de studii liceale cu 40%. Informatii detailate gasesti in Metodologia admiterii 2017:http://ase.ro/admitere2017/licenta2017/index.asp