| Elena_Rogodan_1997 a întrebat:

La facultatile "Carol Davilla" Bucuresti si "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca este acelasi examen de admitere? Sau altfel spus, sunt acelasi subiecte?

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Nu sunt aceleasi subiecte la nicio facultate, iar daca nu ma insel si tematica e putin diferita, dar asta poti vedea mai bine uitandu-te la ei pe site.
Daca vrei sa dai la amandoua ia-ti gandul pentru ca examenul la toate universitatiile mari de medicina se da in aceeasi zi. Poti opta in schimb pentru o facultate mai putin buna ( gen la Brasov, Craiova, Galati, Sibiu etc) si una dintre cele doua.

1 răspuns:
| lmny a răspuns:

Bineinteles ca NU. Fiecare facultate e cu admiterea ei. Chiar si modelele de subiecte oferite spre vanzare difera destul de mult.
Nu ca informatia nu ar fi aceeasi, dar formularile difera ca grad de dificultate, parerea mea!