| eueueu_1898 a întrebat:

La medicina cum vine cu specializarea? Din cate am inteles in Romania dupa terminarea rezidentiatului devii specialist. Dar daca vrei sa devii specialist sa zicem in Anglia cum trebuie sa procedezi? Sa faci rezidentiatul acolo?

1 răspuns:
| yosvlad a răspuns:

In mare parte oamenii din Anglia arata ca si oamenii din Romania (doua maini, doua picioare etc)... diplomele se echivaleaza intr-un domeniu ca medicina. sunt foarte multi cei care vin de afara sa faca medicina la noi, avem cea mai ieftina facultate de medicina din europa