| Cristian_Manolita_1996 a întrebat:

La scoala postliceala de asistenti medicali se cere cumva si bacalaoreatul, sau la finalul scolii?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La cea de stat, iti cere diploma de bacalureat la inscriere. La cele private, te pune sa semnezi un angajament ca o vei prezenta inainte de absolvire, iar daca nu o faci, nu primesti nici un fel de adeverinta de studii

| K0sti a răspuns:

Bacalaoreatul? Ce e ala?

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Bacalaureatul*

| maaluuu a răspuns:

Din cate stiu eu, la finalul scolii...Insa incearca sa-l iei cat mai rapid, pentru ca dupa o sa fie mai greu big grin