| Alex2822 a întrebat:

La universitatile din Anglia, mai exact din jurul Londrei, este profilul de kinetoterapie sau fizioterapie?

Răspuns Câştigător
| DenisaAbdn a răspuns:

Licenta sau master? Intra pe site-ul universitatilor din Anglia si cauta.
http://www.universitati-din-anglia.ebul.ro/
Dar atat taxele de scolarizare, cat si costurile de trai acolo sunt ridicate. Doar daca prinzi o bursa sau daca e inca valabil ajutorul pe care il acorda guvernul britanic studentilor proveniti din Uniunea Europeana, sub forma unui credit pe toata durata studiilor si rambursabil in 10 ani.

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Ar trebui, daca nu gasesti la universitate desi mi se pare cam imposibil, gasesti sigur niste cursuri de genul asta