| Vectra1 a întrebat:

Lucreaza cineva sau a lucrat in domeniul pompierilor? Imi puteti da mai multe detalii cu privire la salariu, timp, munca la care esti supus?

2 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Începi azi dimineaţă la 7 si teremini mâine la 7. În funcţie de vechime ai tot mai multe zile de concediu, în zilele libere poţi să mai faci si altceva, ieşi la pensie mai devreme, sunt ture în care poţi să nu ai evenimente şi atunci stai în unitate dar, acum trebuie să te gândesti si la momentele când chiar ai intervenţii. E posibil să nu vi acasă câteva zile, e posibil să salvezi oameni aflaţi în situaţii greu de descris, unde trebuie să ai stomacul foarte puternic, e posibil simţi că te sufoci când porţi masca, care cu buteliile de aer plus costumul pot depăşi 40 kg. Cel mai important este să nu fi alergic când vezi sânge.
Acum te întreb: Cât crezi că ar fi un salariu corect pentru a accepta toate astea?

| Vectra1 explică (pentru gogu220):

Evident unul mare, dar avand in vedere de cine este condusa Romania. presupun ca nu este atat de mare pe cat ar trebui