| mgtow a întrebat:

M-am decis sa plec in Marea Britanie si norocul a fost ca am gasit in EURES un loc de munca pe TIR. Dupa ce am aplicat CV si am vazut ca e o agentie de recrutare englezeasca am fost sunat, interviul in engleza destul de bun apoi dupa 2 zile m-a contactat managerul agentiei. (Am constatat ca sant 3 romani una e o fata si alti 2 baieti) care m-au informat cu detalii despre contract, plasarea locului de munca...

Transportul e gratuit si preluarea de la aeroport, cazarea la fel fara plata primele 2 saptamani. Am sunat si la firma unde voi fi angajat sa intreb daca e adevarat cu contractul de munca care mi s-a oferit si sa nu fie teapa, mi s-a comunicat ca e in regula si sa merg pentru ca e ceva stabil.

Pe site-ul firmei apar peste 50 de locuri disponibile pentru soferii de TIR. Biletul de avion mi se va trimite cu o saptamana inainte de plecare numai ca am un presentiment ca nu mi-l trimite si nu stiu de ce poate emotiile care le am sa o tai dincolo laughing ce sanse am sa plec sa fie totul bine?

Am trimis si la centrul fortelor de munca din marea britanie o intrebare despre agentia de recrutare si firma ce colaborare are sa imi spuna daca e ceva sigur.

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Pare ceva sigur din ce ai spus dacă deja ti-au confirmat asta încă 2 persoane, cunosc pe cineva care lucreaza în Anglia și se plătește bine, la săptămână, nu știu dacă la ține e acelasi mod de salariu, dar îți urez mult succes în viitorul tău jobwinking

| mgtow explică (pentru RobertMoon):

Si mie imi da saptamanal salariu + dormitu in cabina daca e sa il prind o data pe luna + recompensa la fiecare 13 saptamani muncite si ultima chestie sunt orele suplimentare care se platesc la incarcare si descarcare