| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de seful meu, sa-mi dau demisia?

12 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Depinde. Daca iti place jobul tau, nu e nevoie. Poti sa faci 2 chestii: fie te cuplezi cu seful, daca e interesat si intri intr-o relatie care poate fi ori dezechilibrata, ori frumoasa daca se regleaza raporturile dintre voi, fie mergi la consiliere pentru ca s-ar putea ca in spatele acestei "dragoste" sa fie o problema in relatia ta cu tatal sau cu alta autoritate masculina din viata ta. Sau iti poti da demisia si nu rezolvi nimic.

| elena a răspuns:

Intrebarea este neterminata...este insurat, este in varsta, stai cu el in birou, este frumos, are burta, mai ai colege, are bani si masina sau vrei sa-i oferi tu o ceva "proaspat"?

regis
| regis a răspuns:

Acum, cand ai ocazia sa obtii o promovare?

| JustMeFlory a răspuns:

Nu! bineinteles k daca e insurat, este o relatie imposibila sau nu! ar trebui sa iti gasesti un alt barbat! dar dk nu este insurat, nu are copii etc poti vorbi deschis q el despre acest lucru! bafta

| Princessee a răspuns:

NU.Cred ca trebuie sa vorbesti cu el si sa ii spui situatia ta. Daca e un sef adevarat te va intelege, dar nu e nevoie sa iti dai demisia.

| loredanarotariu a răspuns:

Dezgustator raspunsul elenei!
Daca e "sef" nu e tot barbat sau ce? Daca esti indragostita de el trebuie neaparat sa ii devii amanta? Daca nu te place trebuie sa te sinucizi? Daca un barbat este insurat nu se pot indragosti femeile de el sau ce? Ce-i cu ideile astea invechite, urate, libidinoase?!?!?
Este foarte important sa analizezi bine situatia. Inainte sa ii arati ca te-ai indragostit de el ar fi bine sa te hotarasti tu daca nu e doar un capriciu, daca ranesti pe cineva daca il atragi intr-o relatie, daca esti dispusa sa iti asumi consecintele faptelor tale. Nu e nimic rau in a incerca sa cuceresti un barbat dar e nevoie de maturitate pentru a-ti asuma faptele tale.

| ciprian_8384 a răspuns:

Doar daca nu te necajeste. Demisia in perioada asta? NUUUUUUUU

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ardeo asa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu-ti da demisia, trebuie doar sa iti stapanesti emotiile. Nu este bine sa ai o relatie cu seful sau sa isi dea seama ca il placi. Vor fi complicatii de care te poti lipsi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E un lucru rau sa ai relatii d egenul asta la serviciu. Doar daca e ceva extrem d eserios si se lasa cu o casatorie! Altfel, fereste-te cat poti de relatii sentimental/sexuale cu colegi de munca.

| kufu a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa ajungi pana acolo. Daca nu te poti controla, ia-ti concediu pentru inceput. Mai vezi dupa...

| anonim_8127 a răspuns:

Da. e cel mai bine doar daca el e casatorit daca nu de sa-ti dai demisia? poate ...nu e nimic rau daca il placi si el nu are pe altcineva, daca are sotie(cel mai nefericit caz) da-ti demisia sau uita-l cat de repede poti pa