| anonim_4396 a întrebat:

Ma intereseaza un curs de depanator pc(software, hardware) in Constanta.Stie cineva un curs ca acesta, dar nu online(http://www.academiacredis.ro/cisco/curs-it-essentials-fu ndamentals)?

Competente dobandite:

Cursantii care finalizeaza acest curs vor fi capabili:

sa descrie componentele interne si externe ale unui calculator;
sa dezasambleze si reasambleze un calculator de tip desktop sau de tip laptop;
sa instaleze si sa administreze la nivel de baza un sistem de operare;
sa depaneze calculatorul folosind instrumente de sistem si software de diagnosticare;
sa conecteze calculatoare la Internet folosind o retea locala in conditii minime de siguranta;

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la Forțele de Muncă și vezi ce cursuri se organizează.
Pa, pa.