| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Nicu, am o intrebare : sunt dispecer in transporturi feroviare si as vrea sa fac o facultate care sa fie de acest profil. Care ar fi aceea?

2 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Stiu ca ceva in domeniul acesta este la Oradea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi ca n-o sa-ti mareasca nimeni salariul doar pentru ca faci tu nu stiu ce facultate.Tot pe postul de dispecer vei fi incadrat, tot acelasi salariu vei avea.
Stii tu ceva cu facultate dar nu e asa simplu.Trebuie scos post la concurs pentru om cu studii superioare, evident numai daca postul respectiv se preteaza.ma rog, e complicat.Nu e pentru dispeceri.