| anonim_4396 a întrebat:

Ma pot angaja ca sofer cu diploma de 10 clase? Sau ca ce m-as putea angaja cu diploma de 10 clase?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ma asteptam sa ai 10 clase la curierat, stai cuminte ca ai sanse si ca teleoperator la firmele romtelecom, rcs rds, upc, si asa mai departe. Sant minciuni gogonate fazele cu liceul si nu e adevarat ca nu te angajeaza nimeni daca nu ai, tinerii incep sa clacheze si la asta putini mai iau bacul dar de liceu nici nu zic. Eu stiu doar o firma ca angajeaza cu liceu pe autotren si mi se pare cea mai mare prostie, cine merge pe camion putini au studii superioare.

| mgtow a răspuns:

Eu ma bag pe autotren si am 10 clase, dar am o facultate in mana mea si 3 carduri permis, atestat si card tahograf. Facultatea sant gradele BE - CE si DE.

| petrica1111 a răspuns:

Da

| DenisIonut01 a răspuns:

Sunt destule joburiwinking

| FastAndFurious a răspuns:

Sigur ca poti, ai dreptul sa fii sofer daca ai absolvit macar 8 clase.

| mgtow a răspuns (pentru FastAndFurious):

Asa era inainte dar un inteligent a zis acum ca minimul e 10 clase. Mare branza nu e sa le scoti pe alea oricum.

| FastAndFurious a răspuns (pentru mgtow):

Ma, asa am vazut acum pe net. Daca o fi depasit, sorry.

| mgtow a răspuns (pentru FastAndFurious):

Da sa vad si eu, eu ma asteptam sa ceara liceul la curierat. Oricum e salariu bun acolo pentru inceput mai ales pentru omul asta care e interesat.

| FastAndFurious a răspuns (pentru mgtow):

Http://www.telegrafonline.ro/......ucere.html

Scrie acolo de gimnaziu, deci 8 clase.

| mgtow a răspuns (pentru FastAndFurious):

Nu se tine in cont asta la scolile de soferi, daca ar fi asa ar iesi in pierdere pentru ca sant destui fara carte si na e doar o teorie fictiva cu studiile pentru permisul de conducere.

| FastAndFurious a răspuns (pentru mgtow):

Daca e lege, e lege. Ce crezi ca tiganimea are 8 clase? Toti au soferi platiti.

| mgtow a răspuns (pentru FastAndFurious):

Multe se zic si putine se fac in teritoriul romanesc dar si peste hotare e asa numai ca e diferenta baniilor pentru angajati si a infrastructuriilor.

| FastAndFurious a răspuns (pentru mgtow):

Aici ai dreptate.