Întrebare recomandată | Horvat_Valentin_1989 a întrebat:

Ma pot inrola in armata altei tari? Daca da, cum?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa obtii cetatenia acelei tari.Care dureaza cativa ani.

| einsteinchen a răspuns:

Numai daca tara se numeste Franta iar armata Legiunea Straina.

| MedRex a răspuns:

Da. Desi regulile difera de la tara la tara, sunt tari care te iau, insa te obliga sa renunti la cetatenia ta, sunt care nu au probleme de genul asta, sunt care nu te accepta fara nici un fel de exceptie si sunt unele care daca te inrolezi in o armata a unei tari non-aliate te considera tradator si iti retrag cetatenia ori incep efectiv sa te aduca inapoi in tara se te judece pentru tradare. Treaba e foarte relativa...

| 777eSpirituales777 a răspuns:

Buna!
Daca te inrolezi va trebui sa asculti ordine, chiar daca iti vor cere sa ucizi alti oameni. Poti sa ajungi in iad pentru asta. happy
Nu te sfatuiesc.
Pa pa.

| Kira5854 a răspuns (pentru 777eSpirituales777):

Tipul cu raiul deja ma calci pe nervi...netul nu este pentru prosti.

| UzOm a răspuns (pentru 777eSpirituales777):

Și cruciații ce au făcut? Nu au apărat creștinismul de pericolul musulman? Adică au ucis oameni.

PS: Nu băga scuza cum că cruciații erau sataniști și că tot ce au urmărit era să devină mai bogați și să pună lăbuța pe Sfântul Graal. Că oricum cam asta se întâmplă și acum, numai că BOR vrea să profite de pe oameni, fără lucruri satanice și crime.
PPS: Ștefan cel Mare nu a ucis oameni? Și pentru asta tot îl văd canonizat.