| Alin0020 a întrebat:

Ma pot transfera de la facultatea de Tehnologia produselor agroalimentare la Politehnica? Mentionez ca in anul 2 vreau sa-mi aleg specializarea controlul si expertiza produselor alimentare, specializare care se regaseste si la Politehnica.DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, se poate să te transferi de la o facultate la alta ( sau de la o specializare la alta ) - evident, în anumite CONDIŢII!

Vezi detalii în Regulamentul privind activitatea profesională a studenţilor - ar trebui să-l găseşti pe site-ul oficial al Universităţii respective...

Toate cele bune!

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Cauta raspunsul in regulamenele universitatii primitoare(la care doresti transferul)--- probabil, vei gasi in "regulamentul privind activitatea profesionala a studentilor "(de la acea universitate sau facultate)