| barosanu69 a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la facultatea de agronomie dar nu stiu la ce specializare dintre agricultura, silvicultura sau Controlul şi Expertiza Produselor Alimentare. Care o sa imi fie de folos in viata. Ma puteti ajuta cu sfaturi? Multumesc mult

5 răspunsuri:
| Anon31241212 a răspuns:

Controlul si expertiza produselor alimentare sau silvicultura. Ambele sunt cautate si bine platite. Cu agricultura nu faci mare lucru. Poti sa faci afaceri in domeniul agricol si fara facultate. Nu merita agricultura. Eu ti-as recomanda silvicultura sau controlul si expertiza produselor alimentare. Daca iti surade idee de a lucra la ocolul silvic, de padure, da la silvicultura. Daca esti interesat de controlul alimentar, salariile sunt bune pe domeniul asta, dar mai bune sunt in domeniul silviculturii. Succes!

| Claxon987 a răspuns:

Controlul si expertiza produselor alimentare fara indoiala, de mancare va fi mereu nevoie, industria asta nu da faliment

| Keon a răspuns:

Depinde ce îți dorești să faci pe viitor, dacă dorești să îți faci o afacere ce are la baza agricultura, ar fi bine să te specializi în așa ceva făcând și niste cursuri de anteprenoriat simultan. Dacă nu vrei să riști (pentru că sunt șanse de a nu reuși cu afacerea), ar fi bine să alegi Controlul și Expertiza Proceselor, deoarece poți ajunge un inspector la terminarea facultății, fiind una din puținele meserii bine plătite în România.

| Alexandra_Denisa_1997_Pdw4 a răspuns:

Ultima este foarte cautata. Majoritatea firmelor au nevoie.