| AuricaMircica155 a întrebat:

Maine am un interviu.
E primul meu interviu.
Ce intrebari o sa mi se puna? Cum sa fac sa il iau?
Cateva sfaturi va rog

8 răspunsuri:
| shu7e a răspuns:

In general de experienta, ce stii sa faci, ce ai facut pana acum, ce te diferentiaza de ceilalti candidati...
Ast asa in general. Dar cel mai probabil or s-a fie intrebari mai specifice insa nestiind domeniul sau nimic despre postul care aplici nu cred ca te putem ajuta mai mult

| AuricaMircica155 explică (pentru shu7e):

Nu am mai lucrat pana acum.
Si despre post este receptionera la o clinica de radiografii

| CodreanuC a răspuns:

O sa mai intrebe, de ce ai alea acest job

| shu7e a răspuns (pentru AuricaMircica155):

Atunci o sa fii intrebata cate ceva despre cum relationezi cu oamenii straini, despre tine ca persoana, in sens de intr-o/ estraverta, intrebari in care sa afle cat de punctuala esti sau cata importanta dai punctualitatii, ceva chestii basic de mate (nimic sa te sperii dar sa stii sa citesti un ceas, ca mai sunt 25 sau 40 minute pana la urmatoarea programare), sa vada cum raspunzi la telefon (probabil or sa te traineze/ invete dar daca nu atunci tine minte ca zambetul se aude/ "simte" la telefon).
Mult succes

| Frank51 a răspuns:

Incepe cu ce studii ai, apoi ce experienta ai, apoi intentiile tale pe viitor. Ca sa il iei trebuie sa corespunzi cerintelor.

| LoveSleep a răspuns:

Maine ai primul tau interviu si la ora 00:15 tu te gandesti sa te pregatesti. Sunt sigur c-o sa-l iei.
In cazul in care nu e maine dimineata, scrie si tu pe google "intrebari la interviu", sa-ti faci o idee despre ce esti intrebata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mâine trebuie să fii tu, te îmbraci curat, frumos, te parfumezi puțin și îți iei ca accesoriu un zâmbet. Îți lași emoțiile acasă, că nu ai nevoie de ele acolo...
Intri, saluți frumos, cu încredere, apoi răspunzi la întrebări.
Probabil va trebui să vorbești despre studiile tale, despre competențele tale (digitale, lingvistice,...) - pe mine m-a pus la un interviu să vorbesc puțin în engleză. Probabil te va întreba despre hobby-urile tale, despre calități și despre motivul pentru care dorești să aplici la acel job, așteptările tale în ce privește programul, salariul și alte lucruri. Oricum, multe dintre lucrurile astea se găsesc și în CV...
Succes!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

A, am uitat de planurile tale de viitor, dacă te vezi căsătorită, mamă... Pe mine m-a întrebat dacă am prieten, scurt și la obiect. laughing