| CezaraEM a întrebat:

Hello!
Urmeaza sa am maine primul interviu online pentru un job la Deichmann!
As vrea sa stiu si eu cum este, ce intrebari se vor pune. Ceva sfaturi, va rog!
Daca e careva pe aici care a lucrat sau lucreaza la ei, ar fi si mai super si de ajutor!
Multumesc mult! Am emotii laughing

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mult succes, ce varsta ai?

| Frank51 a răspuns:

Ce școală ai terminat, unde ai mai lucrat(dacă e cazul), ce responsabilități ai avut, ce experiență mai ai în piața muncii, și alte întrebări referitoare la parcursul tău profesional. În retail/vânzări nu au pretenții prea mari, deci ai toate șansele să fii angajat.

| omuletulofficial a răspuns:

Intrebari basic,
in special daca ai experienta in domeniu, si ce sau de ce ti-ar placea sa lucrezi la ei.
GAndeste-te la astea doua intrebari cum ai raspunde.
O sa te intrebe chestii personale ca si intrebari de acomodare, iar dupa mai pe subiect.

| FirstExplorer252562 a răspuns:

Fara emotii, conteaza sa fii deschisa cand discuti cu cei de la HR, mai ales ca este un job unde lucrezi cu oamenii.

https://www.undelucram.ro/evaluari-deichmann-despre-mediul-de-lucru-934 - Fa-ti un cont aici si vezi daca gasesti ceva despre interviurile la ei. Recomand site-ul si pentru job-urile viitoare, macar sa ai o idee despre ce asteptari ar trebui sa ai de la compania respectiva.

| CezaraEM explică (pentru FirstExplorer252562):

Mi-am facut ieri, am stat pe internet sa caut diverse joburi! laughing