| afrodita3333 a întrebat:

Matematica invatata in liceu are legatura cu cea de la facultate? De exemplu la finante-banci cata mateatica trebue sa stii ca sa te descurci in facultate?

3 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Se spune ca facultatea asta(F-B) este una dintre cele mai grele din ASE(sau ma rog de la universitatea unde vrei tu sa te duci), dar acum vom vedea. uita`te si tu ce materii vei face, si iti faci o idee. oricum aici accentul se pune pe economie, nu pe mate.eu chiar imi fac griji nu stiu ce presupune "contabilitatea", desi am dat la facultatea asta fiindca e mai "buna" deca finantele.in fine, daca mai ai timp de gandire nu te stresa de acum. bafta!(si scuza`mi scrisul chiar nu am timp si nici chef de scris frumos acumlaughing )

| daassh a răspuns:

Depinde de facultate, dar in general are legatura, dar tu pe parcurs tot mai mult inveti.

| Catalyna306 a răspuns:

Faci matematica de nivel M1.Asta stiu la sigur.Am o verisoara la ASE si se plange ca e greu la matematica, deoarece ea a facut m2 in liceu.