| gavryl a întrebat:

Mi-as dori sa lucrez acasa (manual) stie cineva ce sa fac?(Rm. Valcea) cat mai repede (dau funda)!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, nu trebuie sa vinzi la vecini. Este o zi de piata la Vilcea. Le ducu atunci. Apoi, devii cunoascuta si te vor cauta clientii acasa.
Cit despre plicuri, bluze, bratari... am vrut sa fac si eu. Dar nu mi s-au parut seriosi. Dupa primul plic unde se promite marea cu sarea, in al doilea plic se spune ca de fiecare data trebuie sa platesc in avans materialele. Iar suma platita, am calculat, este egala cu ce ar trebui sa incasez. Profit = 0, daca nu ai stricaciuni si deci pagube. Nu stiu, mai intreaba.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii sa crosetezi, sa impletesti sau sa cosi, vezi cam ce se cauta in zona si poti vinde. Vine iarna, poti face pulovere de exemplu.

| gavryl explică (pentru anonim_4396):

Pai stau intr-o zona rurala si nu se vinde asa ceva pe aici. :-(

| anonim_4396 a răspuns (pentru gavryl):

Pai, nu trebuie sa vinzi la vecini. Este o zi de piata la Vilcea. Le ducu atunci. Apoi, devii cunoascuta si te vor cauta clientii acasa.
Cit despre plicuri, bluze, bratari... am vrut sa fac si eu. Dar nu mi s-au parut seriosi. Dupa primul plic unde se promite marea cu sarea, in al doilea plic se spune ca de fiecare data trebuie sa platesc in avans materialele. Iar suma platita, am calculat, este egala cu ce ar trebui sa incasez. Profit = 0, daca nu ai stricaciuni si deci pagube. Nu stiu, mai intreaba.

| TuguiMihai1 a răspuns:

Blogger...
Trimite-mi un mesaj privat si iti dau un ghid cum faci bani din blogging

| ElaIliesi a răspuns:

Incearca sa stapanesti cat mai bine lucrul la calculator, sunt multe domenii online acum unde se lucreaza de acasa pe bani buni: programare, seo, copywriter etc.

| ninaelenadobrev a răspuns:

Poti fi frizerita, croitoreasa, sa faci bratari si bijuterii si sa le vinzi etc.

| gavryl explică:

De exemplu :
Am vazut pe niste site-uri ca daca dai o suma in avans primesti niste materiale cu care sa faci (plicuri, bratari, lanticuri...,)
Vreau sa fac ceva de genul asta [sa vina materialele prin posta, eu sa fac din ele "plicuri","bluze","lanticuri" dupa care sa le trimit prin posta].DAR SA NU FIE O PACALEALA.

| ToRy1422 a răspuns:

Ce poti sa mai faci acasa.Stai cit mai mult la bucatarie si ordine acasa asta-i tot ce poti face sau sa te angajezi la cine va sa lucrezi acasa sau sa brodezi si sa iti vinzi lucrarile.