| LittleRedDress a întrebat:

O persoana raraita/sasaita poate avea o cariera in televiziune?

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, atâta timp cât face cursuri de dicție.

| TrăieşteClipa a răspuns:

In spatele camerei de filmat, sau in filme mute.

| Iliotropion a răspuns:

Depinde ce post vizezi și la ce posturi naționale/locale.
Ca să apari în direct probabil e mai greu pentru că trusturile naționale merg pe persoane care și-au consacrat deja o imagine poate doar la știri din oră-n oră, ai avea șanse.
Un exemplu de rârâit cu relativ succes e Radu Banciu, un bâlbâit foarte cultivat este domnul Dan C. Mihailescu cu emisiunea omul care aduce cartea, dar nu mai are emisiune pe 2016.
Ideea cu ei a fost că tocmai exprimarea lor aducea ceva inedit la care nu s-ar mai fi gândit nimeni.

Dacă ai ticuri verbale te salvează cultura, Dan C Mihailescu spunea că a învățat sinonime multe ca să poată ocoli cuvintele care-i provoacă blocaje.

| BuffaloSoldier a răspuns:

Da. Nu vad de ce nu.