| ralucamirabela a întrebat:

E mai rau sa fii raraita, sasaita sau sa ai aparat dentar?:d. explicati laughing dau funda

3 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

Port aparat dentar de 2 ani jumate, crede-mă mai bine să fii sâsâit sau rârâit că se poate corecta...
Crede-mă pe cuvânt... urăsc aparatul dentar!

| rororawr a răspuns:

Tot timpul e loc de mai bine. daca e sa porti aparat il vei purta maxim jumate de an si probabil mobil.dar sasaitul si raraitul raman pe viata...iar ele in situatia ta (probabil se corecteaza cu un aparat dentar) eu port aparat dentar deja de 3 ani(dar eu am avut probleme serioase si inca am.Nu mi-au crescut 5 muguri adica 5 dinti (dinaceia la care li se spune ca sunt de otel).N-ai de ce sa iti faci griji daca porti aparat dentar...si in plus unii copi cred ca e dragut sa ai parat dentar.

| teodoriykajocheriytza a răspuns:

Cel mai rau este sa fii sasaita deoarece daca ai aparat dentar poti vorbi cat de cat normal si poti da vina pe eliar daca esti raraita te poti folosi de asta in unele cazuri. poti chiar spune ca ai un accent frantuzesc.