| MDE94 a întrebat:

Ofiterii de politie au voie sa poarte barba?

13 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poliţia Română nu are voie sa deţina barba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing) nu am vazut vreun politist cu barba... daca e preot poate...

| Morphines a răspuns:

Wow, ce intrebare laughing Nu cred sa existe restrictie in privinta parului facialwinking

| MDE94 explică (pentru Morphines):

In alte state exista restrictii la capitolul asta

| Morphines a răspuns (pentru MDE94):

Dar in Romania, nu... daca te referi strict de noi

| Okami23 a răspuns:

De ce nu ar avea voie?
ai dreptul la libere alegeri
nu au voie sa aiba cazier

| Dracoola a răspuns:

In Bucuresti, din cate am vazut, au voie, am vazut destui cu cioc. Si eu eram curios pentru ca detin barba. happy

| OoKidaLoveoO a răspuns:

Deci chiar este o intrebare ciudata.Da, da poate.Colegul lui tata are barba mare si nu i-a facut nimeni dosar penal pentru asta.Nu exista lege referitoare la asa ceva.Stiu din cauza ca parintii mei sunt politisti.

| MDE94 explică (pentru OoKidaLoveoO):

In alte state exista restrictii la parul facial straight face; parintii tai sunt polititi, poti te rog sa-mi spui daca in timpul anilor de studiu de la academie poti avea si un alt job?

| OoKidaLoveoO a răspuns (pentru MDE94):

Da,da poti.Dar dupa ce esti politist nu mai poti.

| GaN a răspuns:

Da este voie dar nu foarte mare; mustata este permisa cat de lunga vrei laughing

| Andreyka99 a răspuns:

Cred ca poate insa putini politisti poarta barba.

| sepsi1 a răspuns:

In academie nu poti trebuie sa fii mereu barbierit dar dupa da, eu sunt la campina si e la fel