| Imprroviser a întrebat:

Oricine stie despre una sau mai mult dintre facultaile urmatoare din Bucuresti: Drept, Medicina generala sau stomatologie. Marketing. Management, Relatii economice internationale, Snspa-stiinte politice sa imi spuna si mie: cum e? daca dupa parerea lor merita? ce sanse sunt dupa la angajare si ca ce? eventual detalii sau ce cred ca mi-ar folosi ( vreau sa ma decid unde sa dau)...

1 răspuns:
| ioanaisfetcu a răspuns:

Ai expus o paleta atat de larga de optiuni ca m-ai zapacit. Sfat. Da acolo unde stii sigur ca ti-ar face placere sa profesezi. Adica acolo unde munca desfasurata in viitor nu va reprezenta o corvoada. Numai asa orice efort depus, orice insatisfactie viitoare, va trece mai lin, mai usor si nu va lasa urme adanci si regrete. Am vazut destule persoane care au facut facultati degeaba, au pierdut ani pretiosi din viata, au pierdut bani si chiar si-au distrus sansele de a se realiza in viata. Deci, chibzuieste sa dai acolo unde ai inclinatii, unde vei profesa cu placere si unde nu vei avea luata o diploma "moarta", fara corespondent in nevoia reala existenta pe piata muncii.