| FarmaColt a întrebat:

Pe editare video poti castiga asa multi bani? Ca sa ajungi la peste 8000lei ceea ce deja acolo ajunge un programator e foarte dificil? Eu ma indoiesc ca castigi asa usor ca editor video mai ales ca nu trebuie iq foarte bun din ce am inteles.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am stat acum sa analizez piata de joburi pe editare video dar sigur sunt joburi de 8h si in domeniu asta in marketing, in televiziune etc etc.

nu vrei pe cont propriu aia e, nu faci bani.
si ce daca ai nevoie de un medical, asta e viata freelancer muncesi cand vrei si cat vrei

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cat castigi, depinde de doua lucruri:
1. Cine- si unde te angajeaza.
2. Ce pregatire si experienta ai in domeniu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ești bun și rapid poți câștiga o groaza de bani. Trebuie doar să știi cum să îți găsești clienții aia buni.

| FarmaColt explică (pentru suntserios):

Pai si castiga baietii cu editarea mai bine decat programatorii? si cum spanac ca editor lucrezi doar asa pentru clienti? carte de munca ceva? ca prograamtor ai nevoie de minte analitica, concentrare, logica, nu prea gasesti oameni multi cu aptitudini asa bune in tarisoara noastra, ca editor ai nevoie de creativitate.

| suntserios a răspuns (pentru FarmaColt):

Daca nu te angajezi la program de 8h si te apuci pe cont propriu sa editezi, azi un client, saptaman viitoare altul, incet incet iti faci un portofoliu, capeti experienta agati client mai mari, care platesc mai bine si asa vin si banii. De aia am zis prima data "Daca ești bun, Trebuie doar să știi cum să îți găsești clienții "

| razvanhollywood165 a răspuns (pentru suntserios):

Pai si te poti angaja la 8 h? nu e concurenta pentru posturile alea? eu nu am auzit sa se lucreze cu carte de munca, iar fara carte de munca eu unul nu as lucra ca nu ai incredere in clienti +ca daca ai nevoie de un medical si nu poti munci in ziua x ce faci?

| suntserios a răspuns (pentru razvanhollywood165):

Nu am stat acum sa analizez piata de joburi pe editare video dar sigur sunt joburi de 8h si in domeniu asta in marketing, in televiziune etc etc.

nu vrei pe cont propriu aia e, nu faci bani.
si ce daca ai nevoie de un medical, asta e viata freelancer muncesi cand vrei si cat vrei

| helpforyou a răspuns:

De ce crezi ca nu poti ajunge la suma asta? Totul depinde de cat de complex faci editarea. Si daca faci pentru persoane fizice cu canal YouTube sau o faci pentru firme.

| FarmaColt explică (pentru helpforyou):

Ma intereseaza care sunt sansele si daca e asa bine de ce nu se apuca toata lumea? la inceput e foarte usor mai iei si bani pe stat acasa, aia-i intrebarea, de ce?

| helpforyou a răspuns (pentru FarmaColt):

Sansele sunt ca in oricare alta meserie. Cu cat inveti mai mult cu atat castigi mai bine. Usor? In nici un caz.

| razvanhollywood165 a răspuns (pentru helpforyou):

Nu ai ma cum sa iei bani mai multi ca programatorii, ca meseria aia nu poate face oricine ca trebuie iq foarte foarte bun, la editare iti trebuie creativitate +concentrare atat in principiu un programator ajunge la 7000+ deci un editor e sub, sunt si programatori cu 3000-4000 de iepuroi dar e greu de ajuns ca sunt putini.