| BauBau123456 a întrebat:

Pe voi vă lasă să mergeți la baie la muncă sau beți apă? Eu am lucrat ca paznic și mă certa când beam apă.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Probabil că acolo se bea bere.

9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Normal ca da.Asa functioneaza in lumea civilizata, nu esti tratat ca un sclav pe plantatie, ai dreptul la pauze pentru cele necesare organismului.Cand mai esti tratat astfel pleaca de acolo daca nu esti constrans de situatia financiara.Pentru astfel de angajatori faptul ca lumea sta si inghite e o incurajare sa perpetueze abuzul si sa-i doara undeva in continuare.

| johnnny123 a răspuns:

La orice loc de muncă din lumea asta ți se permite să bei apă și să mergi la baie... Poate că există anumite reguli pe care trebuie să le respecți (câte pauze poți să iei, durata acestora, etc), dar de lăsat nu au cum să nu te lase.

Ceva îmi spune că exagerezi. Iar acel ceva este asta:

" acum 11 ore | BauBau123456 a întrebat:
E rău să fii o putoare ordinară căreia nu-i place munca? Așa sunt eu și nu mi-e rușine. "

| BauBau123456 explică (pentru johnnny123):

Întrebarea a fost o glumă să văd ce zice lumea.

| johnnny123 a răspuns (pentru BauBau123456):

Aha...Dar în realitate ești un om extrem de muncitor și serios.

| BauBau123456 explică (pentru johnnny123):

Mult mai serios ca dumneavoastră.
Greșeala mea era că nu m-am pișat acolo. Ai chef de ceartă sau ce dracu ai?
Eu mă duc să mă piș când îmi vine, nu stau să mă milogesc de unul și de altul. Mă bucur că m-au pus să-mi semnez demisia.
Postul era unul fix, trebuia mereu om acolo.
Ești doar un prost care nu știe nimic despre nimic.

| BauBau123456 explică (pentru johnnny123):

Te-am blocat.

| StoicAnalysis a răspuns:

Du-te frate la baie cand ai nevoie. E aiurea cand freci menta fara motiv la locul de munca, dar daca bei apa si iti faci nevoile, nu vad de ce ti-ai bate capul cu toti idiotii.

| MistarGoGu a răspuns:

Reclama la ITM daca ai martori sau dovezi la chestia asta ca e ABUZ!

| MistarGoGu a răspuns:

Daca ai nervi si chef de umblat prin Tribunale ii poti da si in judecata! Poate te " faci " cu câteva mii € despăgubiri morale! Doar sa ai probe clare sau macar 2-3 martori care sa fi vazut asta!