| Chis_Beatrice_Iasmina_1999 a întrebat:

Pentru a da bacalaureatul​ sunt necesare cele 12 clase?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu numai ca sunt necesare, sunt obligatorii.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, bineinteles ca toate cele 12 clase cu note de trecere, adica, fara corijente ca sa poti sa intrii in examenul de BAC.

| minrest a răspuns:

Da, sunt necesare. Bac-ul este ultima etapa a ciclului liceal.

| Lioana a răspuns:

Bacalaureatul e examenul de absolvire a celor 12 clase. Nu poti da bacalaureatul daca n-ai absolvit.

| DrGoogle a răspuns:

Bacalaureatul este un examen care se susține la absolvirea liceului, la mai multe discipline de învățământ. Promovarea Bacalaureatului înseamnă încheierea unui ciclu de pregătire. Promovarea bacalaureatului, în general la 18 ani, este necesară pentru admiterea în învățământul superior

| Random123456 a răspuns:

Pe scurt, da, sunt obligatorii.

| Andeed1w1 a răspuns:

Da sunt necesare!