| MitreaRaduMatei a întrebat:

Poate cineva sa imi spuna duratele si salariile medii ale diferitelor rezidentiate medicale? Nu gasesc nicaieri o lista cu toate aceste informatii, si mi se par relevante in alegerea carierei, alaturi, desigur, de domeniul medical care te pasioneaza.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai cauta, ca as ceva nu vei gasi pe internet, salariile fiind secrete in toate domeniile.

| MitreaRaduMatei explică (pentru Violleta2022):

Dar macar durata fiecaruia?

| Violleta2022 a răspuns (pentru MitreaRaduMatei):

Din cate stiu eu, dureaza 4 ani rezidentiatul, care-i faci dupa cei 6 ani de studentie la medicina.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate cineva să îți spună dacă știe. Un rezidețiat durează 3 sau 4 ani. Nu există o diferențiere mare de salarii după ce ai terminat rezidențiatul, între diferite specialități.