| Alina034 a întrebat:

Poate cineva sa-mi ofere mai multe detalii despre facultatea de inginerie mecanica?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Daca iti place matematica, da, o sa te descurci, daca nu, iti sugerez sa nu pierzi timpul mergand acolo pentru ca se face 90% numai matematica, restul e fizica care si aia inseamna matematica. Adica toata facultatea vei avea de calculat ceva si sunt destul de complicate chestiile. Dar daca esti pasionata de domeniu si crezi ca vei face fata, o sa ai o diploma de inginer care o sa te ajute foarte mult in viata.