| anonim_4396 a întrebat:

Poate cineva să-mi spună câteva detalii despre Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării, mai exact despre specializarea în publicitate?

1 răspuns:
| Oigen a răspuns:

Despre facultatea mentionata nu pot sa-ti dau prea multe detalii, si asta in privat. In schimb, eu sunt in anul al III-lea la Facultatea de Jurnalism - Comunicare si Relatii Publice si vreau sa-ti spun, ca daca te gandesti la publicitate, facultatea asta este pentru tine. In primul an nu faci nimic legat de publicitate, in schimb inveti foarte mult despre jurnalism, mass-media, comunicare, pr, tehnici de manipulare etc. Al doilea an se bazeaza in principal pe comunicare si pr, insa ai cateva cursuri si seminarii despre publicitate. Anul al III-lea ai parte de foarte multe cursuri si seminarii bazate pe publicitate, ba mai mult poti sa-ti dai si tema de licenta in acest domeniu. Eu deja lucrez la tema mea de licenta care este bazata pe publicitate/social media/blogosfera.

Mai departe poti da masterat in publicitate. Daca te intereseaza segmentul publicitar si doresti specializare doar in acest domeniu, recomand Facultatea Jurnalism şi Ştiinţele Comunicării > Publicitate din Bucuresti!