| babyblue a întrebat:

Portugheza, spaniola, italiana sau japoneza? Care dintre aceste limbi chiar merita invatata?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Depinde la ce îți trebuie.
Toate sunt bine de știut!
Pa, pa.

| MihaelaDart a răspuns:

Decizia o iei tu, care te atrage cel mai mult si o poti invata.
Primele 3 sunt limbi latine pe care le poti invata cu usurinta.

| anaamery a răspuns:

Japoneza clar. fiindca nu oricine o stie si astfel vei avea un post bine platit happy fara ezitare! In schim spaniola si portugheza o poate invata cam oricine si sunt prea comune.
Funda?happy

| Ecea a răspuns:

Spaniola.Este cea mai vorbita limba,are cei mai multi vorbitori nativi.
Daca stii bine spaniola,portugheza este destul de usor de inteles.
Japoneza este interesanta,insa nu are multi vorbitori si nici nu este o limba pentru viitor.
Italiana nici nu mai zic, in afara de Italia, nu se vorbeste niciunde.

Eu sincer cred ca limba viitorului este chineza.Deja spaniola si engleza sunt limbi de baza in lume, insa chinezii invadeaza tot, in orice tara mergi imposibil sa nu intalnesti chinezi gramada.

| DraGfirE a răspuns:

Spaniola te-ar ajuta mult, portugheza nu se prea foloseste si italiana doar in Italia iar japoneza sa numai vorbim laughing

| Doreliana a răspuns:

Daca inveti spaniola, dupa iti va fi usor sa vorbesti si italiana pentru ca sunt foarte asemanatoare, multe cuvinte inseamna acelasi lucru, altele se difera doar prin pronuntie

| dianaelena2011 a răspuns:

Spaniola mi se pare si cea mai usoara.

| heroes a răspuns:

Spaniola! funda?

| BeatriceEcaterina a răspuns:

Paii meritaa spaniolaa darr si japonezaa pentru ca japoneza mai greu se invata si catt mai multi au nevoie de asta asa ca te poti baza pe spaniola si japoneza dupa parerea mea :*

| myrella a răspuns:

Italiana