| lll0veee a întrebat:

Pot da la Academia Militară de la Sibiu daca sunt la filologie și nu fac matematica deloc?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti candida, bineinteles daca te pregatesti bine si la matematica, avand in vedere ca este necesara pentru admiterea in toate facultatile.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am dat de la uman. A trebuit sa invat singur matematica de real (pe vremea mea profesorii nu se inghesuiau sa dea meditatii ca sa-si ia 7 case!), am dat, am fost 12 pe loc si am reusit. Acum sunt la pensie.

| Iote a răspuns:

Poti da. Nu se stie daca vei fi admis. Fara matematica... cum? Dar si in timpul academiei faci multa matematica. Crezi ca vei rezista?