| anonimromaniaRo a întrebat:

Hey! Nu stiu ce sa aleg intre Facultatea de Istorie sau Academia Militara/Politie.

-Ce as putea sa ies de la Facultatea de Istorie, in afara de profesor (care oricum are un salariu mic )?
-La fel si la Academia de Politie, ce sectii sunt acolo?
-Ca sa devin ofiter in armata, mi-ar trebui matematica?

Eu sunt in clasa a 11-a pe filologie bilingv. !

3 răspunsuri:
| IoaNa1428Dmd a răspuns:

Ti.as sugera sa alegi militarii
salariul creste de la an la an.
ai viitorul mult mai asigurat decat cu istoria, devii un om mai realizat avand o instruire militara

| anonimromaniaRo explică (pentru IoaNa1428Dmd):

Ar fi si alegerea mea, dar ca sa devin ofiter o sa imi trebuiasca matematica?

| IoaNa1428Dmd a răspuns:

Clar iti trebuie matematica, exista doar profile de mate-info