| andreea567890123 a întrebat:

Poti sa pleci in strainatate daca faci Facultatea de Farmacie, fără rezidențiat? Aveti idee cat se castiga acolo ca si farmacist?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De plecat poți să pleci oriunde vrei. Ca să fii angajat ca farmacist, trtebuie să te adaptezi legislației din țara respectivă referitoare la practicarea acestei profesii.

| troleibuz a răspuns (pentru sadrian46):

Cum ati reusit sa faceti 22 000 de raspunsuri intr-un singur an? Rank 25. Cate ore ati petrecut zilnic pe TPU?

| sadrian46 a răspuns (pentru troleibuz):

Ghici.

| sadrian46 a răspuns (pentru troleibuz):

Te poți gândi în mai multe feluri.
De exemplu că în spatele pseudonimului meu se ascunde o echipă.
Eu zic să îți pui o altă întrebare. Ce anume m-a motivat să fac asta. Ai găsi un răspuns interesant.
O parte din răspuns l-ai putea afla dacă ai citi toate cele 22000 de răspunsuri. Astfel ai afla că unele întrebări simple, ca - cum ați reușit să...- au uneori răspunsuri complicate. Ca de exemplu un leit motiv din serialul Twin Peaks. Bufnițele nu sunt ce par a fi. Sau de rxemplu ca să răstămăcesc cu o plăcere intelectuală specială versetul - Eu sunt cel de sunt - din Biblie, să mă auto caracterizez - Eu ( sadrian46) nu sunt cel ce par a fi. Altă întrebare.

| WhiteLife a răspuns:

Daca e recunoscuta diploma, da. Dar oricum va trebui sa dai si ceva test de limba. Sunt salarii mai mari comparativ cu cele de la noi, acum depinde de tara, de loc si experienta. Nu stiu sa-ti spun un caz concret.