| DerpRo69 a întrebat:

Programator fara bac e posibil?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, atata vreme cat vrei sa te angajezi undeva legal, cu carte de munca, pozitia respectiva intotdeauna iti va cere o diploma de BAC.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa inveti programare fara sa ai bacul luat bineinteles ca se poate.

Sa fii angajat undeva e alta discutie

| cristimihailov a răspuns:

Da, e posibil. Dar nu te ajuta sub nici o forma, legal vorbind.

Fiind o meserie considerata de inalta califocare, ti-ar fi necesar bac-ul.

| AndreiWeisz a răspuns:

Da ma, tu esti Mr Robot laughing

| MoonWolf a răspuns:

A fii programator,in esenta,inseamna a stii un limbaj de programare,sau mai multe(C,C#,C++,Python,Java,Ruby,s-a.m.d)daca le stii,nu o sa ai nici-o problema,multe job-uri in IT,au cerinte de o cunoastere a unui limbaj,fie el de incepator, sau senior. Daca ai o viteza de internet relativ ok, poti sa fii freelancer, si sa lucrezi de acasa luand diferite proiecte, sau unele firme angajeaza personal, care poate lucra acasa.Si mai sunt si firme, care lucrezi intr-o cladrie respectiva.Atata timp cat stii un limbaj, nu e o problema, DAR, unele firme necesita cred, liceul, dar mai rar.
Deci e posibil.