| BogdanIvasciuc a întrebat:

Puteți să imi spuneți un site sau o aplicație în care pot să îți formezi cunoștințe/prieteni/amici/relații ușor?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

"aplicatia" cea mai indicata ar trebui sa fie in primul rand REALITATEA, in societate, la sala, la inot, la box, la dansuri sportive etc oriunde ai un hobby, la locul de munca sunt 1000 de locuri

aplicatiile si retelele sociale ar trebui sa fie pe plan secund nu pe primul loc cand vrei sa cunosti oameni!

caci internetul abunda in persoane false si/sau dubioasewinking

1 răspuns:
| Lukasssz a răspuns:

Uite cateva aplicatii aici :
Tinder: Tinder este o aplicație populară pentru întâlniri și socializare, unde poți conecta cu oameni din apropierea ta în funcție de interese și preferințe.
Bumble: Similar cu Tinder, Bumble este o altă aplicație de întâlniri, dar cu o abordare diferită. Pe Bumble, femeile au controlul inițierii conversațiilor.
Meetup: Meetup este o platformă online pentru organizarea și participarea la diverse evenimente și activități în zona ta, ceea ce îți oferă oportunitatea de a întâlni oameni noi cu interese comune.
Interpals: Interpals este o platformă online care îți permite să faci prieteni și să te conectezi cu oameni din întreaga lume, prin schimbul de mesaje și cultură.
Couchsurfing: Couchsurfing este o comunitate globală de călători care oferă și găzduire reciprocă. Poți folosi platforma pentru a găsi gazde sau pentru a participa la evenimente locale pentru a-ți extinde rețeaua de prieteni.
Reddit: Reddit este o platformă de discuții online pe diverse subiecte. Există numeroase subreddit-uri dedicate socializării și întâlnirilor, unde poți găsi oameni cu interese similare.