| Redhead6 a întrebat:

Imi poate spune cineva niste site-uri unde poti cunoaste oameni noi? ( nu pentru relatii, doar pentru a vorbi/a-ti face amici)

3 răspunsuri:
| CdeMetal a răspuns:

Omegle, dar o sa dai de multi labagii laughing
Bottled e aplicatie pe telefon, dar e mai serioasa, nu prea sunt romani.

| ScriitoareaDepresivă a răspuns:

Amicii nu îi găsești printr-un simplu buton de add. Eu am avut o grămadă de prieteni în viața reală care m-au dezamăgit și în prezent îmi este destul de greu să mai am încredere în oameni. Dacă oamenii din real nu pot fi niste amici la nevoie, ce te face să crezi că cineva din intermediul online poate fi? Nu de altceva, dar nu am prieteni și aș vrea și eu să știu răspunsul. Prietenia e mult mai mult decât niște simple emoji trimise la nimereală prin mesaje, prietenia reală, nu cea de fațadă, e atunci când stabilești o legătură de lungă durată, poate chiar pe viață, cu un străin. Este atunci când simți că ți-ai regăsit sora/fratele de mult pierdut/ă. Este mult mai complex decât display-ul telefonului, e ceva profund și din inimă, cu care poți crea amintiri frumoase și memorabile.

| Redhead6 explică (pentru ScriitoareaDepresivă):

Stiu ft bine ce spui, dar eu am incetat sa caut prietenie pentru ca oamenii cu principii ca ale mele, sinceri si care sa nu te manance pe la spate nu prea mai cred ca exista sau cel putin eu nu i-am intalnit. Asa ca prefer doar sa cunosc oameni noi, sa aud opinii noi, sa vb despre chestii care imi plac cu oameni care au acelasi hobby si eventual sa ies la un suc/ film si cam aia e. Sprijinul adevarat oricum il poti gasi doar in familie si eventual la un partener de ceva timp(gen peste un an de relatie). Restul e doar o forma de relaxare, sa zic.