| PynkLove a întrebat:

Sa incep cu inceputul.
-Am absolvit Colegiul Tehnic Decebal, profilul Resurse Naturale si Protectia Mediului cu specializarea ca Tehnician Designer de Mobila si Amenajari Interioare si atestat de tehnician.
-In prezent absolv Facultatea de Ingineria Lemnului, specializarea Ingineria si Designul Produselor Finite din Lemn.
Am diploma locul I la Olimpiada judetiana din aria curriculara "tehnologii" domeniul Fabricarea Produselor din Lemn.
Am o diploma de participare la Olimpiada Nationala din aria curriculara "Tehnologii", domeniun Fabricarea Produselor din Lemn.
Am un stagiu de practica la nivel de universitate de 90 de ore, incheiat cu acordarea unei note, considerat ca si materie [ 10 nota]
Am absolvit un curs de 10 ore pentru Utilizarea sistemelor portabile de prelucrarea lemnului si protectia muncii.

Cu ce vreau sa ma ajutati, cei care aveti cunostinta in cauza sau cei care aveti un parinte detinator de fabrici de mobila, proiectanti, la indemana sa ii intrebati ce program de master imi recomanda.
Am la dispozitie doua programe de master la zi:
- Eco-Design de Mobilier si Restaurare
- Structuri Avansate din Lemn si Tehnologii Inovative.

In plus de asta eu trebuie sa imi mai fac un stagiu de practica in vara si vreau sa stiu daca exista anumite persoane ce doresc sa ma ajute cu o locatie/ fabrica de mobila unde as putea sa fac acest stagiu si un loc de munca pe perioada vacantei de vara.

Va multumesc anticipat si imi cer scuze daca v-am plictisit cu detaliile.

1 răspuns:
| eugenhadan a răspuns:

Cauta-ma pe mail si te ajut cu practica.
Pt master, numai de bine, pentru mine timpul investit vs experienta e mai important sa lucrezi efectiv intr-o fabrica daca asta vrei pe viitor. Daca vrei sa fi prof universitar, poti alege orice, in acest moment Facultatea e rupta de realitatea din productie...din pacate!