| mihaela_6858 a întrebat:

Sa va zic eu cu mama, mamaie, tata, unii prieteni sunt tupeista si cu unii nu cum sa ma fac mai cu tupeu... mie sincera sa fiu nu imi e frica de nimeni dar de unii mi-e rusine eu nu prea ii ascult pe parinti dar nu stiu de ce de unii mi-e rusine si de altii nu ajutati-ma cu idei cum sa ma fac mai tupeista si sa nu mai fiu timidawinking apreciez orice idee happy

Răspuns Câştigător
| noName_8681 a răspuns:

Cati ani ai?
acum vreo 2 ani si eu eram timida, apoi cu timpul am devenit cea mai vorbareata persoana. (acum am 19 ani)
Sincer eu cred ca pe mine m-a ajutat mult faptul ca am citit carti, reviste, ziare, eram la curent cu toate nautatile (si acum sunt) si astfel aveam ce vorbi cu oricine.

5 răspunsuri:
| κλάους a răspuns:

Pune o virgula fata mea, un punct, sau macar un semn de intrebare. Si acum revenim la "intrebarea" ta. Si eu sunt timid, am si eu aceeasi problema pe care o ai tu. Nici eu nu stiu ce sa fac sau ce sa faci tu. Dar pentru a iti infrance temerile trebuie intai sa nu te mai temi de ele, deci? Incepe prin a vorbi cu alti, sa fi tupeista, si asa, incet, incet, o sa treaca toate.

| DaddySGirl a răspuns:

Persoanele cu tupeu reprezinta sunt cele mandre.In zilele de azi se zice ca e bine sa ai tupeu.Eu sincer nu-ti recomand. Orice nas isi are nasul,si daca mama,tata,unii prieteni, etc,te lasa sa te porti asa,se gaseste unul/una,de la care iti vei lua o mare palma! E bine sa fi vorbareata,prietenoasa,sociabila.Mie nu imi place tupeul, si asa cum eu ii respect pe unii, asa si ei sa ma respecte pe mine.Prin tupeu inteleg jigniri si glume proaste, ceea ce nu ma reprezinta.
PS:Esti tupeista cu anumite persoane pentru ca iti sunt apropiate, si iti permiti.Nu iti recomand sa folosesti acest tupeu „sarmant", nascut in Dorobanti.

| sysy_1065 a răspuns:

Sinker eu am tupeu cu toata lumea am 17 ani si de mica tata si ai mei mi-au zis si daca n-am tupeu n-o sa faq nimic in Romaniahee heedeci tupeu ai doar daca ai incredere in tinewinking

| Eleanorelle a răspuns:

Timiditatea e un lucuru normal. se trateaza cu curaj si respect. nu cu tupeu. Invata sa scrii coeerent.

| catadoolce a răspuns:

Te simti ciudat cand esti cu ei nu ai o frica dar simti ceva asta este pentru-ca nu sunteti foarte buni prieteni nu trebuie sa te faci mai tupeista