| GeOrGeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a întrebat:

. Care stie cat ia un avocat pe luna?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu are salariu pe lună, ci la câte procese are pe lună.
Pa, pa.

| DakotaRoyse a răspuns:

Avocatul ia pe procese, nu pe lună. În general (decât dacă nu e angajat la o firmă de avocatură şi i se dă un salar fix lunar), avocaţii practică liber, deci nu au venit fix. În funcţie de numărul şi reuşita proceselor avute, pot avea lunar venituri, sau pot să nu aibă. Pot să le aibă mai mici sau mai mari, depinde de la caz la caz happy

| Empathizer a răspuns:

Nu stiu sa fie vreun avocat pe Luna. Dar, cu programele astea spatiale, nu va trece mult si vor ajunge si acolo.

Pe Pamant nu sunt platiti cu luna, te taxeaza la serviciul prestat. Tarifele variaza de la avocat la avocat, dar nu pot fi sub tarifele minime impuse de Baroul Avocatilor.

| dntGabriel a răspuns:

Avocat stagiar intre 500-800 lei in primul an de stagiatura acum depinde si unde faci stagiatura si la cine... e posibil ca sa nu iti vina nici banii aia daca Maestrul iti zice ca nu ii meriti.Normal inchei un contract cu el si cadeti de comun acord la o suma decentatongue sa iti poti duce si tu Roba la curatat daca ai varsat cafea pe eatongue

Avocat definitiv nivel low adica cel care traieste doar cu cazurile din oficiu nu castiga nici el cine stie ce suma 17-25 max Depinde pe ce e specializat
Avocat nivel mediu cel care pe langa cazurile din oficiu mai ia si ceva pe langa e posibil sa se ridice la 30-45 mil
Avocat top - cel care se ocupa doar cu Cazurile "curate" si nimic altceva nu face, doar ia dosare grele analizeaza continutul lor cauta portite de scapare, inchide sectii de politie laughing) E platit la ora tarif 400-500 euro poate mai mult depinde de caz etc a... si inca ceva Avocatul nu are salar ci Onorariu(comision ca stagiar) tongue