| sweetgirl_1922 a întrebat:

Cam cat castiga un avocat intr-o luna?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este în funcție de onorariul luat la fiecare proces în parte.
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Depinde de cati clienti are. Oricum castiga binisor.

| cOsmania a răspuns (pentru darrio2007):

Binisor?:O In Romania media unui salariue e de 1.500 lei si un avocat castiga dtriplu, tie ti se pare "binisor"?

| raissa a răspuns:

Depinde cate cazuri are dar daca lucreaza sub aripa unui avocat de clasa castiga mult. dar in tara noastra e cam greu sa castigi foarte mult. pup!

| booboorooza a răspuns:

Am vazut pe un site ca un avocat incepator castiga in medie de 1. 000 euro pe luna :O!

| BestOctavian a răspuns:

Depinde in ce tara, in Romania de obicei stiu ca castiga 250-500 de euro.

| UnSimpluOm a răspuns:

Depinde cate procese are, cati clienti, nu e fix.