| Ady3835 a întrebat:

Ce credeti despre o consiliere psihologica? Ce ma va intreba psihologul? Nu ma duc cu probleme... Doar sa vad daca sunt sanatos la minte.

Răspuns Câştigător
| AndraNicoleta a răspuns:

La sedinta de consiliere nu ti se vor pune prea multe intrebari. Tu va trebui sa vorbesti din proprie initiativa, in special despre motivele ce te-au indemnat sa apelezi la el.
Cel mai important lucru la o astfel de sedinta este sa fii tu insuti, sa fii relaxat si degajat.
Consilierierul nu te judeca, nu face remarci rautacioase sau ironice si nici nu va dezvalui nimanui ceea ce tu ii marturisesti.
Du-te cu incredere. Dupa cateva sedinte te vei simti mai bine, mai linistit, mai impacat cu tine insuti!

| Ady3835 explică (pentru AndraNicoleta):

Deci voi fi doar eu si psihologul nimeni altcineva.

| AndraNicoleta a răspuns (pentru Ady3835):

Categoric!

12 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Esti sanatos la minte atata timp cat stai pe net si iti faci griji cu privire la vizita la psiholog...
un lucru e cert.un psiholog abordeaza diferit fiecare pacient!
O sa vezi ca o sa ajungi sa vorbesti liber in preajma lui ...si te ajuta sa te descarci

| Konata a răspuns:

Buna, sunt sigura ca esti normal cu mintea din moment ce te gandesti la aceasta ''intalnire'' intre tine si el.Pai si eu am facut acest control si iti va da un chestionar, ca un fel de test de evaluate a cunostintelor(asemanator cu testul IQ) si iti va verific cunostintele s te va intreba diferite lucruri sa vada daca percepi lumea norma.Succes!

| Ady3835 explică (pentru Konata):

Ai avut probleme personale la vizita psihologului? mersi

| Konata a răspuns (pentru Ady3835):

Scuza-ma ca te intrerup dar tu ai intrebat ce iti da la aceasta intalnire.Eu iti am raspuns:o sa iti deie un chestionar cu intrebari de inteligenta si cultura generala ca un test IQ, scuza-ma dar chiar ma deranjezi, destul am fost criticata de mai multi de pe TPU, macar unii dintre voi sa ma intelegeti ca eu nu vorbesc prostii si nu ma bag in treaba asa ca sa ma dau mare! Stiu ce spun si am vrut doar sa te ajut. Sper ca m-ai inteles.Pa.

| rapa a răspuns:

Sti ce o sa te intrebe?
" stai jos si vorbeste mi despre ma ta „ cam asta este "vizita„ la psihotongue

| Ady3835 explică (pentru rapa):

Urat limbaj dar nu pot numi un raspuns care m-ar ajuta!

| Himera a răspuns:

Te va intreba in primul rand cum stai pe planurile vietii tale (scoala/cariera, iubire, familie etc), va fi interesat sa afle pe ce planuri nu esti multumit, apoi te va ajuta sa gasesti solutii pentru problemele respective. Apropo, psihologul nu poate sa iti spuna daa esti "sanatos la minte " sau nu, cu treaba asta se ocupa psihiatrul, dar de multe ori nici el nu se descurca. Tu esti singurul care detine raspunsul la intrebarea asta.

| pinkpanther395 a răspuns:

Uite...daca vrei sa vb cu cineva da ad la pink_panther395 happy

| mikilaina a răspuns:

Buna Ady,
Nu prea am fost dusa la psiholog pentru a ma testa daca sunt in deplinatatea faculatilor mintale. Asa ca trimite mataluta aceste intrebari unui psiholog, intra pe topexperti.ro si trimite un mesaj unui psiholog, nu te costa nimichappy

| necropsy a răspuns:

Hey! O sa te roage sa iti povestesti viata pe toate planurile, scoala, cariera etc. Din cand in canc iti va pune cate o intrebare. Studiez psihologia si stiu cate ceva! :d Mesaj in privat daca vrei detalii!batting eyelashes